Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Rynek - przełom lat 1940 - 1950
Edukacja
PZ nr 10: Podpisanie nowej umowy partnerskiej
piątek, 26 października 2012 09:37
19 października 2012 r. podpisana została umowa partnerska zawarta pomiędzy Powiatowym Zespołem Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika, w imieniu którego działa dyrektor mgr Aneta Jekiełek, a Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii kierowaną przez Panią Kanclerz mgr Marię Grzechynkę. W spotkaniu uczestniczyły pani wicedyrektor mgr Ewa Marchewka oraz koordynatorka projektu – pani mgr Aleksandra Bogusz.
 
„W blaskach świętości” – spektakl w Malcu
piątek, 26 października 2012 09:10
W sobotę 20 października w Domu Ludowym w Malcu odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora oraz Dnia Papieskiego. Dzieci z SP Malec przedstawiły spektakl „W blaskach świętości” przygotowany z myślą o obu okolicznościach.
 
Kopernik otwarty na Wschód
środa, 24 października 2012 09:48
W ramach Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo do Kęt przybył m.in. młodzieżowy zespół instrumentalno-wokalny z Białorusi działający w Miorach przy tamtejszej parafii. Miory w okresie II RP były częścią województwa wileńskiego. Tamtejszy kościół został zbudowany w 1907 roku, obecnie działa dzięki zaangażowaniu misyjnemu księdza prałata Krzysztofa Miękiny. Korzystając z obecności obcokrajowców w naszym mieście, uczniowie PZ nr 10 SME im. M. Kopernika w ramach zajęć kółka języka rosyjskiego zaprosili grupę do siebie, by na żywo zetknąć się z zupełnie obcym dla młodzieży językiem.
 
Pluszowy Miś odwiedził Przedszkole w Łękach
środa, 24 października 2012 06:55

W roku szkolnym 2012/2013 Przedszkole w Łękach kontynuuje wieloletnią współpracę z Filią Biblioteki Publicznej w Kętach. W związku z tym 16 października dzieci odwiedziła pani Justyna w towarzystwie bardzo sympatycznego gościa – Pluszowego Misia.

Przedszkolaki bawiły się przy wspaniałej muzyce związanej z bajkowymi misiami. Dzieci podczas zabaw, gier i minikonkursów miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat postaci misiów – bohaterów książek dla dzieci.

Na zakończenie zabawy Pluszowy Miś poczęstował dzieci smacznymi paluszkami. Przedszkolaki umówiły się na następne spotkanie już w listopadzie.

 
Muzycznie w szkole na Podlesiu
wtorek, 23 października 2012 09:51
18 października 2012 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach po raz kolejny odwiedził duet muzyczny METRUM FORTE, który tworzą Państwo Urszula i Tadeusz Janikowie z Bielska- Białej. Są oni zaprzyjaźnieni ze szkołą już od piętnastu lat i za każdym razem przygotowują inny temat audycji. Tym razem dotyczył on „podróży wzdłuż Wisły”.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 33