Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • ul. Sobieskiego
Kultura
Harmonogram DK na listopad
poniedziałek, 29 października 2012 10:07

Domu Kultury w Kętach zaprasza na organizowane w nadchodzącym miesiącu seanse filmowe, koncerty, wykłady i inne wydarzenia kulturalne.

 

 

Prezentujemy harmonogram DK na listopad 2012 r.:
 
Psallite Deo 2012 – relacja
piątek, 26 października 2012 06:30
W dniach od 18 do 21 października w Kętach odbywał się XV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo organizowany przez Dom Kultury w Kętach. W tym czasie w sali widowiskowej Domu Kultury, ale także w kościołach dekanatu kęckiego, mogliśmy słuchać optymistycznych oazowych piosenek, utworów rockowych, muzyki gospel oraz pieśni chóralnych. Repertuar zaprezentowany przez blisko pięciuset uczestników Festiwalu był różnorodny, a ich twórczość można określić słowami „dla Boga i o Bogu”.
 
Najpiękniejsze pieśni patriotyczne w Domu Kultury
czwartek, 25 października 2012 06:35
Już wkrótce – 9 listopada – z cyklu Z klasyką na luzie: Najpiękniejsze pieśni patriotyczne z okresu Powstania Listopadowego, I i II wojny światowej oraz innych najważniejszych dla Polaków okresów historycznych. Koncertować będzie grupa Ad libitum.
 
New Bone – jazz w Domu Kultury
środa, 24 października 2012 09:30
New Bone – nowa krew w ciele polskiego jazzu zagra w Kętach już 26 października br. Zespół zaprezentuje muzykę z olbrzymim ładunkiem współczesności, choć utrzymaną w klasycznym nurcie. New Bone to bezkompromisowa i dojrzała gra otwarta na najnowsze trendy, pełna melodii zapadających w pamięć.
 
Inauguracja drugiego roku UTW
poniedziałek, 15 października 2012 07:23

11 października w Domu Kultury w Kętach odbyła się uroczysta inauguracja drugiego roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach, działającego pod patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Burmistrza Gminy Kęty. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Prorektor ds. studenckich  – prof. UP dr hab. Jan Suchanicz. Otwarcia dokonał Dyrektor Domu Kultury, który powitał wszystkich słuchaczy oraz gości inauguracji. Wspomniał także o dużej frekwencji i aktywności słuchaczy w pierwszym roku funkcjonowania Uniwersytetu. Burmistrz Gminy Kęty, pomysłodawca przedsięwzięcia, życzył uczestnikom wzbogacania się o nowe doświadczenia i cenne przeżycia podczas najbliższego roku, ale także znalezienia czasu dla siebie pośród wielu obowiązków. Rektor w swoim wystąpieniu dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach. Do studentów skierował słowa: „…wy jesteście sercem tego Uniwersytetu. Postarajcie się by to serce biło miarowo i mocno…”

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 168