Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Osiedle Marcelego Nowotki
Sport
Pierwszy mecz w II lidze
poniedziałek, 29 września 2008 14:50

ImageSiatkarze „Hejnału” 1:3 przegrali w sobotę swój pierwszy mecz w II lidze siatkówki mężczyzn. Zmierzyli się z AZS „Rafako” Racibórz. Mimo że grali na własnym terenie – w Kętach, a na pełnych trybunach był solidny doping, to zjadły ich nerwy… Ale „pierwsze śliwki, robaczywki”. Przed nimi kolejne mecze, a my nie przestaniemy kibicować naszym siatkarzom.

 
Najlepsi z całej Małopolski
poniedziałek, 29 września 2008 14:00

ImageW sobotę, w hali sportowej OSiR w Kętach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów w Judo pod patronatem Starostwa Oświęcimskiego. Zjechali na nie najlepsi juniorzy z Małopolski. Zawody były wstępem do tygodniowego obozu treningowego dla małopolskiej kadry. Teraz młodzi judocy są już w Zakopanem.

 
Turniej im. Henryka Zimmera
środa, 10 września 2008 14:48

Image„Unia” Oświęcim zwyciężyła w III Turnieju Piłki Nożnej Juniorów Starszych im. Henryka Zimmera. Turniej odbył się 9 września na stadionie TS „Hejnał” w Kętach. W finałowym meczu młodzi piłkarze z Oświęcimia pokonali juniorów z Kęt 5:0. Wynik mówi sam za siebie, ale oprócz niego liczy się jeszcze lekcja, jaką dostali nasi piłkarze. Juniorzy z Oświęcimia zajmują drugie miejsce w Małopolsce i są świetnymi piłkarzami. Czasem przegrana, zwłaszcza z klasowym zespołem daje więcej, niż ciągłe zwycięstwa ze słabeuszami. Dobrze, że nasi młodzi piłkarze mają coraz więcej okazji, żeby grać z lepszymi i uczyć się od nich na boisku.

 
Będziemy mieli dwa boiska
wtorek, 09 września 2008 14:24

ImageZa dwa miesiące, 15 listopada zakończone zostaną prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska „Orlik 2012”, które powstaje na terenach Towarzystwa Sportowego „Hejnał”. Niedawno okazało się, że w Kętach powstanie też drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią – przy Powiatowym Zespole Szkół Nr 10 (dawne technikum).
Budowa boisk „Orlik 2012” to akcja ogólnopolska. Kęty są jedną z 49 gmin małopolskich, gdzie powstaną takie obiekty. Ich finansowanie rozłożono pomiędzy gminami, władzami wojewódzkimi i rządem – zakładające, że każdy z partnerów sfinansuje jedną trzecią kosztów zadania. Koszt całkowity nakładów finansowych na inwestycję w Kętach przewiduje sumę ok. 1 mln zł.

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148następnaostatnia»

Strona 148 z 148