Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Och, wy urwisy na dachu!
Aktualności
Wyniki zawodów strzeleckich jednostek OSP gminy Kęty
wtorek, 18 września 2012 09:41

15 września 2012 r. na Strzelnicy Myśliwskiej Koła Łowieckiego „Ryś” w Jawiszowicach odbyły się tradycyjne zawody strzeleckie jednostek OSP gminy Kęty. Na pięknym obiekcie stawiło się piętnaście trzyosobowych drużyn z ośmiu jednostek OSP z terenu gminy Kęty, które rywalizowały ze sobą w strzelaniu z karabinka KBKS w dwóch kategoriach wiekowych - seniorów oraz MDP 16-18 lat.

 
Pożegnanie Lata i finał KNR 2012 – relacja
wtorek, 18 września 2012 09:19

Pożegnanie Lata i finał Kęckich Nocy Rockowych już za nami. W II edycji przeglądu zwyciężył zespół Breht.

Impreza plenerowa rozpoczęła się od pokazów wokalno-tanecznych dzieci i młodzieży z gminy. Wszystkie prezentacje nawiązywały do tematyki ekologii i 4 żywiołów. W konwencji eko pozostawały także stoiska ze zdrową żywnością - między innymi domowym chlebem, naturalnymi sokami i przetworami oraz naturalnymi kosmetykami. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, kącika plastycznego, malowania twarzy i bawić się z żywymi maskotkami, które zapewnił główny sponsor wydarzenia - firma Gaz System S.A.
 
Zakończono prace przy skateparku
poniedziałek, 17 września 2012 13:36

Dzisiaj (17 września) inwestor dokonał odbioru technicznego kęckiego skateparku. Oznacza to, że końca dobiegły prace budowlane na obiekcie. Na dopuszczenie skateparku do użytku trzeba jednak jeszcze poczekać do wydania decyzji przez Nadzór Budowlany. Kontroli obiektu muszą także dokonać pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

 
Czeski alkohol pow. 20% wycofany z obrotu
poniedziałek, 17 września 2012 12:46
Informujemy, że decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego w dniu 16 września na terenie Polski wstrzymano wprowadzanie do obrotu napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 20%, wyprodukowanych na terytorium Republiki Czeskiej. Zakaz będzie obowiązywał przez miesiąc.
 
Uwaga! Toksyczny alkohol
piątek, 14 września 2012 12:19
Ostrzegamy przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia bądź bez banderoli, w szczególności pochodzenia czeskiego.  Na terenie Republiki Czeskiej w ostatnich dniach odnotowano 17 zgonów oraz 30 przypadków ciężkiego zatrucia (pacjenci z minimalnymi szansami na przeżycie) po wypiciu podrobionych wyrobów alkoholowych zawierających metanol. Produkty nie posiadały właściwych, czeskich znaków akcyzowych.
 
Nowe alejki na cmentarzach komunalnych
czwartek, 13 września 2012 14:42
Zakończono prace na cmentarzach komunalnych w Bielanach i w Bulowicach. W ramach nich na terenie nekropolii wykonano alejki, wykładane płytami betonowymi.
 
Prace na ul. Mickiewicza na ukończeniu
czwartek, 13 września 2012 13:24

Kilka dni temu wznowiono ruch na ulicy Mickiewicza w Kętach. Końca dobiegają również prowadzone na często uczęszczanej trasie prace, związane z budową kanalizacji deszczowej.

 
Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego 2012 – epilog
czwartek, 13 września 2012 10:46
Szóstego września rozpoczęły się Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2012. Ich uczestnicy licznie stawili się na obozowisku w Wieprzu koło Wadowic. Tegoroczną odsłonę warsztatów zorganizowano pod tytułem roboczym: „Przewodnik – Pies – GPS”.
 
Postępy w budowie skateparku
czwartek, 13 września 2012 09:47

Coraz bardziej zaawansowane są prace przy budowie kęckiego skateparku. Na odpowiednio przygotowanym placu przy ulicy Sobieskiego stawiane są kolejne urządzenia do skateboard-owych ewolucji oraz ławki.  Można powiedzieć, że skatepark rośnie w oczach. Co prawda na zakończenie budowy i niezbędne odbiory trzeba jeszcze trochę poczekać, ale obiekt już teraz jest chętnie odwiedzany przez młodzież, obserwującą postępy w realizacji inwestycji.

 
Burmistrz Gminy Kęty na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym
środa, 12 września 2012 07:55
Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk w dniach 4-6 września uczestniczył w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdrój.
 
Zawody strzeleckie OSP Gminy Kęty
wtorek, 11 września 2012 15:41

15 września 2012 r. na Strzelnicy Myśliwskiej Koła Łowieckiego "Ryś" w Jawiszowicach odbędą się zawody strzeleckie jednostek OSP gminy Kęty. Zawodnicy wystartują w kategorii seniorów oraz MDP 16 - 18 lat.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 170