Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Kawiarnia Stylowa - 1976
Aktualności
Prace na ulicach Źródlanej i Roczyńskiej Bocznej zakończone
środa, 10 października 2012 13:49
Dzisiaj (10 października) dokonano odbioru dwóch wyremontowanych bulowickich dróg – ul. Źródlanej oraz ul. Roczyńskiej Bocznej. Obie we wrześniu przeszły odnowę polegającą na położeniu nawierzchni asfaltowej. Wykonawca remontu, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Wadowicach S.A., tydzień temu zgłosił wykonanie prac.
 
Fundusze Europejskie na innowacyjne pomysły dla studentów
środa, 10 października 2012 09:16

Jesteś studentem? Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz skąd pozyskać środki na jego realizację? Pragniesz rozwijać swoje zainteresowania? Jesteś otwarty na zdobywanie nowych umiejętności? Jeśli tak - to spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

 
Otwieramy skatepark!
wtorek, 09 października 2012 09:00
Już w najbliższą niedzielę 14 października nastąpi długo wyczekiwane przez rzesze młodych ludzi wydarzenie - kęcki skatepark zostanie oficjalnie otwarty. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na tereny rekreacyjne przy ulicy Sobieskiego, gdzie mieści się obiekt.
 
Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny
poniedziałek, 08 października 2012 12:52

Trwają poszukiwania obywatela Niemiec Axela   Bornemann,  który zaginął w piątek 5 października. Mężczyzna pomiędzy godziną  9.00 a 12.00  wyszedł z pokoju, który wynajmował wraz z  żoną w jednym z domów gościnnych w Porębie Wielkiej /pow. oświęcimski/  i do tej pory nie powrócił.  Zaginiony cierpi na zaniki pamięci.

 
Rowerzysta bezpieczny na drodze
poniedziałek, 08 października 2012 12:25

W odpowiedzi na wniosek radnej Rady Miejskiej w Kętach Pani Marii Karaim, ponownie przedstawiamy informacje dotyczące sposobu poruszania się rowerzystów po drogach.

 
Na policyjną żyłkę
poniedziałek, 08 października 2012 11:57

Na łowisku "Dyrczoniówka" w Bielanach w piątek 5 października odbyły się siódme już zawody wędkarskie, organizowane przez Komisariat Policji w Kętach. Uczestniczyli w nich uczniowie gimnazjów z terenu Gminy Kęty. W konkurencjach zmagało się 39 osób, po 3 osoby w każdej drużynie. Choć warunki atmosferyczne do końca nie sprzyjały zawodnikom, „połów” jak co roku okazał się udany i przyniósł młodzieży wiele satysfakcji.

 
Afrykański Pomór Świń - ćwiczenia
piątek, 05 października 2012 12:59

Informujemy, że w dniach od 9 do 10 października na terenie powiatu oświęcimskiego odbędą się wojewódzkie ćwiczenia symulacyjne pn. „Afrykański Pomór Świń – ASF 2012”, których tematem będzie zwalczanie ww. choroby zakaźnej zwierząt.

 
Rusza projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Kęty”
piątek, 05 października 2012 12:54
W poniedziałek 1 października podpisana została umowa z koordynatorem na realizację projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Kęty” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Został nim Pan Mariusz Smuga.
 
Razem w trosce o czyste powietrze
piątek, 05 października 2012 11:43
Informujemy, że w odpowiedzi na list Pana Artura Żurawlewa – mieszkańca Nowej Wsi – dotyczący niewłaściwego sposobu utylizacji śmieci (spalanie folii, plastiku i innych odpadków w piecach), portal ‘Nowa Wieś w gminie Kęty’ podjął w imieniu swoich czytelników interwencję zakończoną wystosowaniem oficjalnego pisma skierowanego do lokalnych władz. Druk trafił m.in. do Burmistrza Gminy Kęty, Policji, Straży Miejskiej, Przedsiębiorstwa Komunalnego „Komax” oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej w Nowej Wsi.
 
Szkolenia w zakresie pozyskiwania środków finansowych dla organizacji pozarządowych
piątek, 05 października 2012 10:28
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaproszenie na bezpłatne szkolenia:


Szanowni Państwo!

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie w zakresie pozyskiwania środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na działalność statutową organizacji pozarządowych. To niepowtarzalna okazja, żeby z jednej strony zdobyć merytoryczną i precyzyjną wiedzę o tym jak prawidłowo wypełnić wnioski, a z drugiej mieć wpływ na politykę Naszego województwa w obszarze funkcjonowania organizacji pozarządowych, w najbliższej przyszłości.
 
Kondolencje - Maria Krystyna Habsburg
czwartek, 04 października 2012 10:34
Sz.p. Antoni Szlagor
Burmistrz Miasta Żywiec
Szanowny Panie Burmistrzu!

W obliczu śmierci tak wybitnej i znaczącej dla Ziemi Żywieckiej postaci, jaką była Świętej Pamięci Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg, pragniemy złożyć na Pana ręce najszczersze kondolencje.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 170