Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • rowerzyści - rynek 1938r.
Aktualności
Przetarg na wynajem części lokalu użytkowego w Bulowicach
środa, 24 października 2012 10:15

Kęty, dnia 23.10.2012 r.

URZĄD GMINY KĘTY

ogłasza przetarg ustny na wynajem części lokalu użytkowego

na prowadzenie cichej nieuciążliwej działalności gospodarczej

w budynku Wspólnoty Mieszkaniowej w Bulowicach przy ul. Bielskiej 65.

 
PUP: Ostatnie wolne środki dostępne w tym roku
wtorek, 23 października 2012 15:19

Szanowni Państwo,

 

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu dysponuje jeszcze pozyskanymi środkami finansowymi w ramach programu dotyczącego aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych zwolnionych z pracy z przyczyn niedotyczących pracowników finansowanego ze środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
 
Lato w Gminie Kęty - konkurs fotograficzny rozstrzygnięty
wtorek, 23 października 2012 09:39
Dnia 21 października 2012 r. w sali reprezentacyjnej restauracji ‚Malinowy Las’ w Nowej Wsi laureatom II Konkursu fotograficznego, którego tematem było ‚Lato w gminie Kęty’ zostały wręczone nagrody. Konkurs trwał od lipca do września br. Prace mógł nadesłać każdy, bez względu na wiek.  W konkursie brana była pod uwagę inwencja i kreatywność autora fotografii, a nie wartość posiadanego sprzętu fotograficznego. Nadesłane prace zostały ocenione przez pięciu zawodowych fotografów z gminy Kęty – Łukasza Cinala, Klaudię Gajewską, Ewę Gryniak, Kamila Pawińskiego, Ewelinę Safernę oraz redakcję portalu ‚Nowa Wieś w gminie Kęty’.
 
Echa przeszłych wieków: Kęcki Jarmark Świętojański 2012
poniedziałek, 22 października 2012 13:32
Oficjalne święto naszego miasta – organizowany z okazji wspomnienia liturgicznego św. Jana Kantego Jarmark Świętojański Anno Domini 2012 – przeszło już do historii. Setki kęczan, mieszkańców gminnych sołectw a także przybyłych z najróżniejszych stron kraju gości wyśmienicie bawiły się wczoraj na kęckim rynku przy dźwiękach średniowiecznej muzyki zespołu Jar, rozsmakowywały się w tradycyjnych potrawach czy też napitkach, w skupieniu brały udział w warsztatach rzemieślniczych i podziwiały pokazy rekonstrukcji historycznej w wykonaniu Bielskiej Drużyny Najemnej „Svantevit” oraz kuglarzy i akrobatów z krakowskiego Teatru Gry Wstępnej. 21 października Kęty opętał bowiem duch… średniowiecza!
 
Słowacy z wizytą w Kętach
poniedziałek, 22 października 2012 11:49

Rada Miejska oraz władze partnerskiego miasta Turzovka gościły z wizytą w Kętach w dniach 20 -21 października 2012 r.

 
Relacja: Stulecie urodzin najstarszej mieszkanki Nowej Wsi
poniedziałek, 22 października 2012 10:03
20 października 2012 r. Nowa Wieś uroczyście świętowała stulecie urodzin Pani Katarzyny Kotlarczyk, najstarszej mieszkanki sołectwa. Pani Katarzyna jest zarazem najstarszą mieszkanką całej gminy Kęty i – jak niesie wieść gminna – czwartą stulatką w powiecie oświęcimskim.
 
Fotogaleria z drugiego Jarmarku Świętojańskiego w Kętach
poniedziałek, 22 października 2012 09:22
W niedzielę 21 października Kęty hucznie obchodziły Święto Miasta i jednocześnie odpust swojego patrona - świętego Jana Kantego. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Święta oraz procesja, a następnie drugi już Jarmark Świętojański. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej z galerii zdjęć, poświęconych temu wydarzeniu. Obszerna relacja już wkrótce.
 
Zaproszenie na tegoroczny Jarmark Świętojański

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Jarmark Świętojański, który odbędzie 21 października na kęckim Rynku z okazji odpustu ku czci św. Jana Kantego. Wydarzenie to za sprawą Uchwały Rady Miejskiej w Kętach z dnia 5 października br. ustanowione zostało oficjalnym Świętem Miasta Kęty.

 
Miejsca parkingowe podczas Jarmarku Świętojańskiego
piątek, 19 października 2012 09:43

 

 

Na tegoroczny Jarmark Świętojański z pewnością zawita wielu gości. Tuż przed imprezą mogą pojawić się trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dlatego na załączonej poniżej mapie umieściliśmy kilka punktów, gdzie będzie można zostawić swój samochód.

 
„Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” – nabór wniosków
piątek, 19 października 2012 09:07

Informujemy, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” w dniach od 15 do 31 października 2012 roku prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdą Państwo na stronie internetowej www.dolinasoly.eu, pod numerem tel. (33) 843 60 28 oraz na załączonym poniżej plakacie.
 
Uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej – relacja
czwartek, 18 października 2012 11:38

W miniony wtorek, 16 października 2012 r., w sali balowej restauracji Malinowy Las w Nowej Wsi odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obchodzących swoje święto nauczycieli powitali Burmistrz Gminy Kęty Tomasz Bąk, jego Zastępcy – Dariusz Laszczak i Krzysztof Olejak, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Jarosław Jurzak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Eugeniusz Zawadzki, Radny i Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kętach Marek Błasiak oraz Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach Iwona Romanek-Zając.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 170