Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • kościół z drewnianą wieżą
Aktualności
Pod nowym dachem
poniedziałek, 22 września 2008 11:39

Zakończył się trwający całe lato remont dachu na budynku Powiatowego Zespołu nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach. Koszty, w wysokości ponad 76 tys. zł, pokryło Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu – organ prowadzący szkołę. Prace wykonała firma „Jarbud – Res” z Bierunia. Usunięte zostały warstwy starej papy i położono nową - termozgrzewalną, zaimpregnowana został więźba dachowa.

 
Kogo stać na własne "m"
środa, 17 września 2008 03:00

W 2008 roku specjaliści z zakresu nieruchomości zapowiadali znaczny spadek cen mieszkań. Optymistyczne prognozy sprawdziły się w większości miast w kraju, ale niestety nie w Kętach. Popyt na własne „m” w naszym mieście znacznie przewyższa podaż, co nadal pozwala sprzedającym na dyktowanie zatrważających cen. Koszt metra kwadratowego w ciągu zaledwie kilku miesięcy wzrósł o 500 złotych. Czy nowe inwestycje deweloperów zmienią tę sytuację?

 
Kęccy strażacy oddali krew
wtorek, 16 września 2008 15:17

ImagePo wypadku strażaków w Bulowicach – pisaliśmy o tym w artykule „Strażacy ranni podczas akcji” – kilku z nich nadal przebywa na leczeniu. Wciąż potrzebna jest krew dla najbardziej poszkodowanych, a ich stan jest nadal poważny. Dlatego ośmiu naszych strażaków z Kęt i Podlesia odpowiedziało na apel, aby pomóc kolegom. 11 września oddali oni krew w stacji krwiodawstwa w Oświęcimiu. Tym samym strażacy znowu pokazali, że zawsze można na nich liczyć.

 
Papieski ekspres
wtorek, 16 września 2008 14:55

ImageOd Krakowa do słowackiej Żyliny będzie kursował Pociąg Papieski TOTUS TUUS. Swój pierwszy kurs ten nowoczesny szynobus odbył 11 września. Jego trasa wiedzie przez rejony szczególnie ulubione przez Jana Pawła II, upamiętniając szlak wędrówek Ojca Świętego.
Pomysł przedłużenia linii Pociągu Papieskiego, który do tej pory jeździł tylko na trasie Kraków-Wadowice, pochodzi z Fundacji Rozwoju Miasta Bielsko-Biała. Tym samym stał się częścią szerszego projektu – „Przystanek Beskidy”.

 
Kęczanin wygrał ćwierć miliona!
wtorek, 16 września 2008 11:08

ImageMarek Kraśnicki z Kęt wygrał w teleturnieju „Milionerzy” 250 tys. zł. Był o krok od sumy pół miliona i walki o milion, ale wycofał się, gdy przyszło mu zgadywać, jedzenia jakiego ciastka uczyła Jolanta Kwaśniewska. Grał jednak z klasą i jak prawdziwy pokerzysta. W polskiej edycji „Milionerów” tylko dwa razy wygrywano pół miliona i trzy razy po 250 tys. Wśród tych zwycięzców jest kęczanin.

 
Strażacy ranni podczas akcji
czwartek, 11 września 2008 15:31

ImageCztery osoby zostały poważnie ranne w wypadku do którego doszło 29 sierpnia na głównej drodze w Bulowicach. Akcja ratunkowa, a potem usuwanie skutków kraksy trwało 14 godzin. Brało w niej udział ponad 50 strażaków.
Zaczęło się od niegroźnej kolizji tuż za torami kolejowymi w Bulowicach, gdzie uszkodzony został jeden samochód osobowy. Jak dziś opowiadają strażacy, jakiś przejeżdżający obok kierowca zadzwonił z informacją o wypadku, a z jego relacji wynikało, że to bardzo poważny wypadek.

 
Obwodnice wokół miasta
środa, 10 września 2008 15:16

 Kilka miesięcy temu rozgorzała dyskusja wokół kęckich obwodnic. Nie tylko władze gminy, ale też mieszkańcy dostrzegają, że coraz trudniej przejechać przez Kęty, zwłaszcza w godzinach szczytu. Badania natężenia ruchu i wynikające z nich prognozy  wskazują, że za 10 lat miasto się zakorkuje. Potrzebujemy zatem nowych, wygodniejszych dróg, koniecznym stało się wyprowadzenie uciążliwego ruchu poza centrum i poza osiedla. Dlatego powstał projekt nowej, miejskiej obwodnicy, która ma obiegać Kęty od strony zachodniej. Projekt ten wzbudził protesty pewnej liczby mieszkańców, i masę nieporozumień.

 
Kto zapłaci za euroskrzynki
środa, 10 września 2008 15:09

Standardowe skrzynki Poczty Polskiej znikają z klatek schodowych, korytarzy kamienic oraz domów wielorodzinnych, np. bloków. Na ich miejscu montowane są już nowe euroskrzynki, które mają wpłynąć na poprawę jakości usług pocztowych oraz przełamać monopol Poczty Polskiej. Niestety, to my za nie zapłacimy.

 
«pierwszapoprzednia161162163164165166167168169170następnaostatnia»

Strona 170 z 170