Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Plażowe szaleństwo 1/3
PZ Nr 10: Wystawa „Magiczny Świat”
wtorek, 30 października 2012 09:14
25 października 2012 r. w Powiatowym Zespole Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach odbyło się spotkanie z Kają Dudek otwierające wystawę prac artystki.

 

Autorka wystawy – długoletni nauczyciel i bibliotekarz kęckiego „Kopernika” – zaprezentowała fragment swojej różnorodnej twórczości. Młodzież miała okazję podziwiać prace wykonane różnymi technikami, takimi jak: malarstwo, rysunek, haft, patchwork, obrazy witrażowe, bukieciarstwo, collage, decoupage. Materiały, jakie Pani Kaja Dudek wykorzystuje w swojej twórczości, to m.in. skóra, papier, tkaniny. Inspiracją artystki jest otaczający świata, dlatego też kwiaty i drzewa są najczęściej spotykanymi motywami w jej twórczości. Sposób, w jaki tworzy, jest niekonwencjonalny. Realizuje tylko własne pomysły, których nigdy nie powiela, przez co każda praca jest unikatowa. Artystka cały czas się rozwija i doskonali swój warsztat. Bierze udział w wystawach oraz konkursach, prowadzi warsztaty artystyczne. Zachęca innych do rozwijania swoich pasji, dlatego też każdy na zakończenie imprezy miał okazje uczestniczyć we wspólnym tworzenie „collage’u wrażeń”, czyli „przelania na papier” doznań z wystawy.

 

Wystawa „Magiczny Świat” jest początkiem spotkań organizowanych przez bibliotekę szkolną z twórcami w ramach Edukacji Regionalnej „Promujemy nieprzemijające wartości”. Aktualna wystawa to już trzecia prezentacja prac Kai Dudek w PZ Nr 10 SM-E. Można ją zwiedzać do 12 listopada 2012 r.


Zapraszamy!

PZ Nr 10

YC9_0143YC9_0152YC9_0157YC9_0162YC9_0172YC9_0175YC9_0178