Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Kęty, ul. Sobieskiego- lata 40. XX wieku
Uwaga! Złodzieje czyhają na Twoją nieuwagę!
poniedziałek, 29 października 2012 14:25
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców kradzieży, których ofiarą padli w ostatnim czasie mieszkańcy naszej gminy.

 

W piątek 26 października br. w okolicach godz. 09:15 w poczekalni laboratorium analitycznego w Kętach okradziony został mieszkaniec Malca. Złodziej skradł mu etui z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 130 zł.

 

Także w Kętach, tego samego dnia, ok. godz. 17:00 na ul. Sienkiewicza złodziej wykorzystał chwilową nieuwagę mieszkanki Witkowic. Kobieta została okradziona podczas zakupów. Z jej torebki zniknął portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 680 zł.

 

Policjanci apelują o to, by zawsze mieć „na oku” swoje torebki, plecaki, saszetki oraz portfele i tym samym nie dawać złodziejom okazji do działania. To szczególnie ważne teraz, w okresie bezpośrednio poprzedzającym Wszystkich Świętych, kiedy zaaferowani wizytami na grobach naszych najbliższych zapominamy o codziennej czujności. Pamiętajmy o tym, że złodziej może czaić się wszędzie: w autobusie, sklepie, na ulicy czy też w bramie prowadzącej na cmentarz. Tylko od nas samych zależy to, czy damy mu szansę, czy też - dobrze pilnując naszych rzeczy - unikniemy przykrości.

 

Aby nie stać się łatwym celem, zawsze należy pilnować bagażu. Warto także zwracać uwagę na osoby podchodzące do nas zbyt blisko. Z kolei podczas zakupów lub podróży autobusem czy pociągiem pamiętajmy o tym, aby wszystkie cenne przedmioty (torebka, plecak) trzymać przed sobą, w zasięgu swojego wzroku.

 

oprac. Barbara Kuźma