Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Powódź w Kętach 1958r.
Muzycznie w szkole na Podlesiu
wtorek, 23 października 2012 09:51
18 października 2012 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach po raz kolejny odwiedził duet muzyczny METRUM FORTE, który tworzą Państwo Urszula i Tadeusz Janikowie z Bielska- Białej. Są oni zaprzyjaźnieni ze szkołą już od piętnastu lat i za każdym razem przygotowują inny temat audycji. Tym razem dotyczył on „podróży wzdłuż Wisły”.

 

Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję nie tylko świetnie się bawić, ale również poznać historię poszczególnych miast i tradycję polskich tańców, takich jak: „Trojak”, „Krakowiak”, „Polonez”, „Kujawiak”. Podróż „po dźwiękach” rozpoczęła się od utworu

„Płynie Wisła płynie po polskiej krainie”. Państwo Janikowie poszczególnymi piosenkami w akompaniamencie instrumentów przenosili uczniów na Śląsk, do Krakowa, na Mazowsze i Kujawy.

 

Audycje stanowią uzupełnienie lekcji muzyki i sztuki oraz innych przedmiotów humanistycznych. W muzyce tkwi potencjał, który pomaga w rozwoju dzieci i młodzieży. Kontakt z utworem muzycznym doskonali smak estetyczny, uczy dokonywania analizy i syntezy, pomaga uczyć koncentracji oraz kształtuje wrażliwość młodych ludzi. Dlatego audycje muzyczne są w naszej szkole niemal tradycją.

 

Barbara Siwiec

DSCF8279DSCF8289