Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Widokówka z Kęt
Uczniowie Zespołu Szkolno Gimnazjalnego nr 2 w Kętach mistrzami Wojewódzkiej Gimnazjady Lekkoatletycznej
środa, 17 października 2012 13:55
Dnia 10.10.2012 na Stadionie AWF w Krakowie odbyły się wojewódzkie finały Gimnazjady Lekkoatletycznej.

 

 

Jak co roku w zawodach wzięło udział mnóstwo utalentowanej młodzieży z całego województwa. Wśród nich sześcioro uczniów kęckiej „Dwójki”, którzy 1 października wygrali powiatowe eliminacje w Oświęcimiu. W Krakowie nie zawiedli, przywieźli z tej imprezy aż 6 medali, w tym 4 złote. Pierwszy medal i od razu złoty wywalczyła Klaudia Blacha, która z zawodów na zawody posyła oszczep coraz dalej. Tym razem uzyskała rezultat 27,99m i została Mistrzynią Województwa. Klaudia do swojego dorobku dołożyła jeszcze kolejny medal /brązowy/ w pchnięciu kulą – 9,57m. Następną konkurencją, w której można było liczyć na medal, był bieg na 1000m chłopców - startował w niej nasz tegoroczny uczestnik Mistrzostw Polski, Michał Makoś. Bieg od początku rozgrywał się pod jego dyktando i ostatecznie, z czasem 2,48,47s, Michał został naszym kolejnym Mistrzem Województwa. W tym samym czasie na skoczni w dal o jak najlepsze wyniki walczyli: nasz najbardziej doświadczony zawodnik Maciej Cisiński oraz jego kolega Mateusz Kulka, który ostatnio poczynił wielki postęp. Maciej jak zwykle nie zawiódł, oddając skok na odległość 5,86m. Zdobył złoty medal i potwierdził, iż jest obecnie najlepszym skoczkiem Małopolski. Kolejnych emocji dostarczył nam Patryk Sikora, który w biegu na 300m do samego końca walczył o złoto. Ostatecznie z nowym rekordem życiowym 39,75s Patryk zdobył srebrny medal. Na koniec zawodów rozegrane zostały biegi sztafetowe 4x100m. Nasi najlepsi chłopcy musieli w nich wystartować w nieco zmienionym składzie, gdyż kontuzji mięśnia nabawił się niedawno ich kolega ze sztafety Kamil Wroniszewski. Mimo tej straty chłopcy przystąpili do rywalizacji bardzo zmotywowani i chętni do sportowej walki z najlepszymi ekipami Krakowa. Bardzo dobre zmiany pałeczki sztafetowej w wykonaniu całej czwórki sprawiły, że przybiegli na metę jako pierwsi z rewelacyjnym czasem 47,1s. Zostali Mistrzami Województwa. Opiekunami, którzy przygotowywali naszych medalistów są: pani Lidia Doroszko oraz pan Tomasz Sysak.

Na uwagę zasługują również występy dwóch kolejnych reprezentantów naszej gminy.

Adrian Puchała uczeń ZSG nr 3 w Kętach podopieczny pani Barbary Sikory, zdobył w pchnięciu kulą medal srebrny - 11,71m oraz Jakub Haczek, uczeń ZSG w Bielanach podopieczny pana Krzysztofa Drabka zdobył w rzucie oszczepem medal brązowy – 39,15m

 

Wszystkim medalistom, reprezentantom naszej gminy i ich opiekunom gratulujemy.

 

ZSG nr 2 Kęty

DSC07365DSC07376DSC07380DSC07388DSC07396DSC07398DSC07420DSC07430DSC07443DSC07460DSC07476DSC07504DSC07515DSC07543