Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Leśniczówka
Inauguracja drugiego roku UTW
poniedziałek, 15 października 2012 07:23

11 października w Domu Kultury w Kętach odbyła się uroczysta inauguracja drugiego roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach, działającego pod patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Burmistrza Gminy Kęty. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Prorektor ds. studenckich  – prof. UP dr hab. Jan Suchanicz. Otwarcia dokonał Dyrektor Domu Kultury, który powitał wszystkich słuchaczy oraz gości inauguracji. Wspomniał także o dużej frekwencji i aktywności słuchaczy w pierwszym roku funkcjonowania Uniwersytetu. Burmistrz Gminy Kęty, pomysłodawca przedsięwzięcia, życzył uczestnikom wzbogacania się o nowe doświadczenia i cenne przeżycia podczas najbliższego roku, ale także znalezienia czasu dla siebie pośród wielu obowiązków. Rektor w swoim wystąpieniu dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach. Do studentów skierował słowa: „…wy jesteście sercem tego Uniwersytetu. Postarajcie się by to serce biło miarowo i mocno…”

 

Wszyscy obecni wysłuchali uroczystego Gaudeamus. Następnie nowych słuchaczy  Rektor mianował berłem na studentów, a Burmistrz i Dyrektor Domu Kultury wręczali indeksy i pamiątkowe gadżety. Po immatrykulacji odbyło się ślubowanie nowo mianowanych studentów.

Na otwarcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ketach przyjęła zaproszenie również pani dr Wanda Matras – Mastalerz, adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Za jej udziałem studenci mogli wysłuchać wykładu pt. Na przekór metryce mam pomysł na siebie.  Metody aktywizacji poprzez działanie, w którym podkreślała rolę optymizmu, dbania o siebie i pozytywnych emocji w życiu.

Po uroczystym otwarciu odbyła się część rozrywkowa - recital Szymona Kusarka – ucznia Bohdana Łazuki, studenta warszawskiego Teatru Kwadrat pt. Przegląd piosenki polskiej na wesoło. Podczas występu aktor bawił swoimi własnymi aranżacjami znanych polskich piosenek, jak na przykład: Jedzie pociąg z daleka czy Za młodzi, za starzy. Repertuar był zabawnym, ale także momentami sentymentalnym zestawieniem największych polskich hitów. Dzięki odpowiednio dobranym utworom, ale także zabawnym skeczom, publiczność bardzo dobrze się bawiła.

utw otwarcie

utw otwarcie
utw otwarcie utw otwarcie
utw otwarcie utw otwarcie