Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Targ na Rynku w Kętach
Święto patrona kęckiej "Jedynki"
piątek, 12 października 2012 12:18

„Niech się moje serce obudzi” … pod takim hasłem 19 października tegoroczne Święto Patrona Szkoły będzie obchodzić Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Kętach. Zgodnie ze statutem szkoły dzień będzie wolny od zajęć dydaktycznych. Uczniowie wraz z nauczycielami wezmą udział w uroczystej mszy świętej o godzinie 10.00, a także w akademii poświęconej patronom szkoły św. Janowi Kantemu i Feliksowi Dyczkowskiemu. W uroczystości wezmą również udział zaproszeni goście – władze miasta sponsorzy i sympatycy szkoły, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice.

 

 

W takiej formie Święto Szkoły obchodzone jest od 14 lat. Obchodom towarzyszą imprezy i konkursy związane z postacią świętego.

 

Co roku pod patronatem Burmistrza odbywa się także Regionalny Konkurs Plastyczny o św. Janie Kantym. Każda edycja konkursu ma nieco inny temat - zawsze jednak związany ze świętym, jego działalnością i epoką w której żył. Wystawy pokonkursowe oraz uroczyste wernisaże z ogłoszeniem wyników konkursu dotychczas miały miejsce w Domu Kultury w Kętach. Wernisażom towarzyszyły występy muzyczno-wokalne i aktorskie uczniów. W tym roku rozstrzygnięcie konkursu ma przybrać inny charakter i uzupełnić Jarmark Świętojański. Kilka najlepszych prac zostanie więc wystawionych 21 października na kęckim rynku. Tam odbędzie się również rozdanie nagród.

W szkole przeprowadzany jest także konkurs wiedzy o św. Janie Kantym, w którym biorą udział uczniowie klas I – VI. Zwycięzcy otrzymują nagrody podczas akademii.