Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Stare Zdjęcia z Kęt
Złoto dla Bielan w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży
środa, 10 października 2012 13:36
W piątek (5 października) do Nowego Targu przybyły najlepsze ekipy z Małopolski, aby wziąć udział w Małopolskich Igrzyskach oraz w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

 

Co roku w mistrzostwach województwa bierze udział wielka liczba uczestników. Regulamin stanowi, że każdy powiat zgłasza do zawodów najlepszych sześciu sportowców z kwalifikacji powiatowych, a niektóre - nawet dziesięciu. W związku z powyższym udział w danym biegu może wziąć nawet ponad 120 osób!

 

Nasza reprezentantka, uczennica Klaudia Śliwińska, była znakomicie przygotowana do drugiej części sezonu a więc i Małopolskich Igrzysk. Dwa tygodnie temu została wicemistrzynią Małopolski w biegu na dystansie 1000 m (przegrywając pierwsze miejsce o zaledwie 0.01 s), a następnie wygrała dwa „czwartki lekkoatletyczne” w Bielsku-Białej. W ostatnim, rozegranym 4 października na kilkanaście godzin przed zawodami wojewódzkimi, w biegu na dystansie 600 m poprawiła swoją „życiówkę” o ponad 3 sekundy.

 

Klaudia w Nowym Targu zaprezentowała się znakomicie. W kapitalnym stylu i z wielką przewagą zameldowała się na linii mety jako pierwsza (a trzeba podkreślić, że biegi w tak dużej stawce zawodniczek są trudne i niejednokrotnie niekomfortowe).

 

Po pierwszej rundzie „Czwartków” w Bielsku-Białej Klaudia Śliwińska (biegająca na dystansie 600 m) i Karolina Chrapkiewicz (skacząca regularnie 1.40 m w skoku wzwyż) są liderkami rankingu, który wyłoni reprezentację na Mistrzostwa Polski w czerwcu. Zawodniczki czekają jednak jeszcze starty w trzech wiosennych rundach. Głęboko wierzymy, że będą udane!

 

ZSG Bielany

12345678999 Karolina999 Karolinaklaudia czwartki