Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Sowieckie czołgi w Kętach
Kulturowe podróże z DK
poniedziałek, 24 września 2012 10:46
Dom Kultury w Kętach zaprasza na Kulturowe podróże – koncert i seans filmowy, które odbędą się w ramach Światowego Dnia Turystyki. 27 września zapraszamy na występ zespołu Karpaty Magiczne, który powstał na podstawie pomysłów realizowanych w Teatrze Muzycznym ATMAN. Autorami muzyki i koncepcji są Anna Nacher i Marek Styczyński.

 

Artyści swoją hybrydową muzykę określają jako „ethno core”. Na koncertach wykorzystują niezwykłe instrumenty takie jak: słowacka fujara pasterska, australijskie didjeridu, chińskie organki lu-sheng czy indyjskie miniharmonium. Oryginalne brzmienia zespołu „Karpaty Magiczne” wymykające się gatunkowym określeniom to coś, czego warto posłuchać.

 

Drugą częścią Światowego Dnia Turystyki w Kętach będzie projekcja filmu Baraka (USA, 1992, reż. R. Fricke). Jest to 92-minutowy dziennik z podróży, w którym nie pada ani jedno słowo, nie ma także klasycznej fabuły. Jest to zbiór czasem pięknych, czasem bardzo poruszających i niejednokrotnie szokujących obrazów z całego świata.

 

Kulturowe podróże: 27 września: koncert - godz. 18:00, film – godz. 20:00

 

Karnet: koncert i film – 15 zł

Pojedyncze bilety: koncert – 12 zł, film – 10 zł

DK

Fot. www.magiccarpathians.com