Stare zdjęcia

• ul. Mickiewicza
Lekkoatleci z Kęt nie zwalniają tempa
poniedziałek, 17 września 2012 09:57

Kolejny bardzo dobry występ lekkoatletów Tempa Kęty miał miejsce na stadionie klubu Resovia w Rzeszowie w sobotę 15 września.  Odbyły się tam Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików w LA, które odbędą się w dniach 29-30 września w Słubicach.

Wszystko wskazuje na to, że w Mistrzostwach Polski wystartuje Maciej Cisiński, który ustanowił w Rzeszowie swój nowy rekord życiowy w skoku w dal wynikiem  6.19 i zdobył  srebrny medal. Wynik ten jest lepszy od ustanowionego przez PZLA  minimum kwalifikacyjnego uprawniającego do startu w Mistrzostwach. W drugiej konkurencji – biegu na 100m Maciej ustanowił w eliminacjach rekord życiowy – 12.07 i z trzecim czasem awansował do finału, w którym zajął  VI miejsce.

Drugi srebrny medal dla Tempa zdobyła w pchnięciu kulą Klaudia Blacha. Klaudia ustanowiła również swój nowy rekord życiowy w tej konkurencji wynikiem  - 9.76m. W rzucie oszczepem  nasza miotaczka  awansowała do wąskiego finału i zajęła w nim ostatecznie  VII miejsce.

Brązowy medal  w biegu na 1000m zdobył w Rzeszowie Michał Makoś.  Michał uzyskał świetny wynik  - 2.46.81 / nowy rekord życiowy, poprzedni  2.48.34 /.

Dobre – VI miejsce w biegu na 300m zajął Patryk Sikora.

Z powodu wysokiej formy sportowej dziewięciu kęckich lekkoatletów zostało powołanych na mecz lekkoatletyczny Euroregionu  Beskidy    Polska – Czechy – Słowacja w kategoriach młodzików /14-15 lat / i dzieci starszych / 12-13 / Mecz odbędzie się  20 września w miejscowości  Rabca  na Słowacji.

W zawodach wezmą udział : Maciej Cisiński, Michał Makoś, Klaudia Blacha, Patryk Sikora, Kamil Wroniszewski, Adrian Puchała, Sandra Merta, Weronika Książek i Adrian Nowak.