Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Rynek - przełom lat 1940 - 1950
Kęckie przedszkolaki w „Ogrodzie Magika Kapelusznika”
piątek, 06 lipca 2012 08:22

W dniu 29. 06. 2012 r. dzieci oraz opiekunowie z Niepublicznego Przedszkola im. Dzieciątka Jezus w Kętach wyruszyli na wycieczkę do „Magicznego Domku” w Głogoczowie. Podroż, pomimo, iż pierwsza tak daleka, szczęśliwie minęła nam bez niespodziewanych przygód.

 

Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy – Maluszki razem ze Średniakami oraz Starszacy. Pierwsza grupa swój pobyt rozpoczęła od zabaw ruchowych i sprawnościowych w „Ogrodzie Magika Kapelusznika”. Wejście do ogrodu było możliwe tylko za pomocą czarodziejskiej zjeżdżalni. Podróż rozpoczęliśmy od zadania przygotowanego przez Kapelusznika. Chciał on sprawdzić naszą umiejętność rzucania do celu, musieliśmy więc trafić piłeczką do karmnika. Część z nas wywiązała się z tego zadania bezbłędnie.

W kolejnym zadaniu musieliśmy jak najszybciej nawinąć sznurek na patyk. Każde z nas mogło spróbować swoich sił. Tej konkurencji towarzyszył głośny doping pozostałych uczestników zabawy. Nawet opiekunowie wzięli udział w zabawie, a bezkonkurencyjna okazała się p. Ania ze Średniaków. Wkrótce po tym na magicznym szklaku czekało na nas kolejne ćwiczenie. Dobrani w pary musieliśmy w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczoną trasę turlając beczkę. Było to kolejne zadanie, które sprawiło nam dużo radości. W nagrodę mogliśmy przejeść przez tunel zrobiony z tychże beczek. Wędrując magiczną trasą napotkaliśmy także rozrzucone przez Kapelusznika drewniane jajeczka i klocki. Nasze zadanie polegało na posegregowaniu tych elementów ze względu na kształt do dwóch koszyków. Po tym zadaniu zostaliśmy zaproszeni do leśnej szkoły, gdzie rozwiązywaliśmy rebusy. Siedzieliśmy grzecznie i uważnie słuchaliśmy pani tak, jak w prawdziwej szkole, do której kiedyś pójdziemy.

 

Z leśnej szkoły mogliśmy wydostać się tylko w jeden sposób – przechodząc przez magiczną drabinkę. Doprowadziła ona nas do jednego z ostatnich etapów naszej podróży po „Ogrodzie Magika Kapelusznika”. Nasze kolejne zadanie polegało na znalezieniu ukrytych wśród drzew i krzewów małych borowików i muchomorków oraz ułożeniu ich pod odpowiadającym im „mamom – grzybom".

Specjalnie dla nas swoją sieć utkała dla nas pajęczyca Tekla. Chętnie sprawdziliśmy swoje siły wspinając się po niej. Mogliśmy się przekonać o tym, które z nas jest najbardziej zwinne.

 

Swoją podróż po „Ogrodzie Magika Kapelusznika” zakończyliśmy przechodząc przez mostek i otwierając wrota do części ogrodu, gdzie czekały na nas zabawki naszych dziadków. Po krótkim odpoczynku dokonaliśmy zamiany ze starszymi kolegami. Teraz oni sprawdzali swoją sprawność, a my udaliśmy się do „Magicznego Domku”. Wewnątrz zachwycił nas jego wystrój przypominający las. Dzięki pani Animatorce poznaliśmy jego mieszkańców. Pokazała nam również magiczne kamieniczki. Każda z nich kryła w sobie coś niezwykłego. Mieliśmy okazję sami do nich zajrzeć i pobawić się tym, co tam znaleźliśmy. Największą frajdę dziewczynkom sprawił pokój, w którym znajdowały się lalki z najróżniejszych stron świata. Chłopcy natomiast cieszyli się z możliwości zabawy w interaktywnym drzewie. Wizytę w „Magicznym Domku” zakończyły poszukiwania klucza i kredki. Ich znalazcy otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do Głogoczowa, tym bardziej, że panie powiedziały nam, że nie odkryliśmy jeszcze wszystkich tajemnic „Ogrodu Magika Kapelusznika”.

 

Wyjazd został zakończony pysznym obiadem. Zmęczeni, aczkolwiek bardzo zadowoleni, wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie czekali już na nas rodzice.

 

Ten wyjazd był wspaniałą nagrodą za cały rok wspólnej pracy i zabawy.

 

Nauczycielki Niepublicznego Przedszkola

im. Dzieciątka Jezus w Kętach:

Anna Płonka i Malwina Pocik

 

1234