Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Zakład Jury
Nietrzeźwi kęczanie przed Bożym Ciałem
piątek, 08 czerwca 2012 12:48
W środę 6 czerwca w gminie Kęty Policja zatrzymała aż 4 nietrzeźwych kierujących.

O godz. 13:00 w Bielanach przy ul. Na Włosień policjanci zatrzymali 22–letniego mieszkańca Łęk, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwym – 0,94 promila alkoholu.

 

O godz. 18:55 w Kętach przy ul. Jana Kantego policjanci zatrzymali 42–letniego mieszkańca Kęt, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwym – 4,09 promila alkoholu.

 

O godz. 19:25 w Bulowicach przy ul. Zamkowej policjanci zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Kęt, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwym – 3,42 promila alkoholu.

 

O godz. 23:30 w Kętach przy ul. Szkolnej policjanci zatrzymali 26 - letniego mieszkańca Kęt, który kierując samochodem marki Fiat Bravo zjechał z jezdni i uszkodził ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało – 2,10 promila alkoholu.

 

Oświęcimska Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu, kiedy mamy zamiar kierować samochodem, motorowerem czy rowerem. Kierowca, który decyduje się na jazdę w takim stanie musi wiedzieć, że naraża się konsekwencje karne za jazdę w stanie nietrzeźwym, a w przypadku kiedy dojdzie do wypadku z jego winy, staje dodatkowo sprawcą tragedii, gdzie ginie bądź traci zdrowie inny człowiek.

 

Zwracamy się również z prośbą do wszystkich uczestników dróg , aby w przypadku zauważenia osoby lub pojazdu, który ich zdaniem stwarza zagrożenie na drodze, niezwłocznie informowali o tym Policję dzwoniąc na telefon alarmowy 997 lub z telefonu komórkowego 112.

KPP Oświęcim