Pozory mylą, dowód nie

Stare zdjęcia

  • Widokówka z Kęt
Wspomnienie o śp. Henryku Kubicy
czwartek, 21 lipca 2011 11:26
H_Kubica

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 19.07.2011 r. odszedł na wieczny spoczynek śp. Henryk Kubica. Miał tylko 55 lat. Życie swoje związał z ukochaną dyscypliną sportową - piłką siatkową.

Wszechstronnie uzdolniony, rozpoczynał swoją pasję sportową w szkole podstawowej, jako zawodnik piłki ręcznej, by następnie całe swoje życie całkowicie oddać piłce siatkowej. Jego droga siatkarska rozpoczęła się w BBTS „Włókniarz” w roku 1968, a zakończyła w Towarzystwie Sportowym „HEJNAŁ” Kęty.

W latach 1968-82 był zawodnikiem pierwszoligowego zespołu BBTS „Włókniarz”, 1982-87 GKS Jastrzębie - I Liga, 1987-1996 BBTS „Włókniarz” - I Liga, a następnie Towarzystwo Sportowe „HEJNAŁ” Kęty, gdzie zakończył karierę sportową zawodnika w roku 2008. W latach 1998 -2008 był szkoleniowcem Sekcji Piłki Siatkowej TS „HEJNAŁ”.

Największymi sukcesami zawodnika było Zdobycie Pucharu Polski przez BBTS „Włókniarz” w 1991 roku, Półfinał XXI edycji Pucharu Zdobywców Pucharu w sezonie 1992/1993.

Osobą, która miała największy wpływ na rozwój talentu Henryka Kubicy był jeden z najlepszych trenerów w Polsce - Wiktor Krebok. W roku 1993 Wiktor Krebok mówił o Heńku Kubicy: „ Godne podziwu jest jego zaangażowanie w sportowej rywalizacji o miano pierwszego rozgrywającego, spełnia przy tym wszystkie funkcje nowoczesnego wystawiacza.  Współtwórca większości sukcesów drużyn, w których występował. Doświadczenie, dynamika, wola walki oraz przykładna ambicja to niewątpliwie jego zalety.”

Jako szkoleniowiec w roku 2007 wprowadził zespół Towarzystwa Sportowego „HEJNAŁ” Kęty do II Ligii Państwowej, był wspaniałym wychowawcą młodzieży.

Pracował w Zakładzie Usług Gospodarczych Towarzystwa Sportowego „HEJNAŁ” Kęty. Ceniony jako pracownik, koleżeński szanujący współpracowników, oddany Towarzystwu.
W osobie śp. Henryka Kubicy tracimy sportowca, szkoleniowca i przyjaciela.
Wyrazy współczucia kierujemy do Rodziny.
Cześć Jego pamięci.

Zarząd Towarzystwa Sportowego „HEJNAŁ” Kęty i Przyjaciele